Nowoczesne mieszkanie-70m2

Projekt częsci dziennej mieszkania o powierzchni 70m2,

Styl nowoczesny: dominacja kolorów bieli i szarości, przełamana drewnem. Dzięki takiej kolorystyce mieszkanie jest dobrą bazą do sezonowych zmian i odświeżeń mieszkania przy pomocy bardziej intenstywnych dodatków. Co więcej, stonowana kolorsytyka pozwala lepiej wypocząć i nie męczy wzroku.

Otwarta przestrzeń dzienna, czyli: hol kuchnia oraz salon, została podzielona ścianką działową z TV, oraz zabudową wysoką szaf. Dzięki temu przymknięciu otrzymałam bardziej zdefiniowane i funkcjonalne pomieszczenia, które nadal jednak są otwartą całością, przez co dają poczucie większej przestrzeni niż przy klasycznie zamkniętych wnętrzach.

Lustro w korytarzu potęguje wrażenie dużej przestrzeni. Zastosowanie na podłodze w holu i kuchni dużych płytek gresowych w wysokim połysku również powiększa optycznie przestrzeń. Natomiast elmenty drewna takie jak podłoga w salonie, czy drewniane wstawki w holu i kuchni dodają całości ciepła i pozwalają zachować balans po między nowoczesnością, a ” domową przytulnością”.

Skośne ustawienie zabudowy meblowej korytarza i kuchni,a także ścianek działowych i sufitów podwieszanych, nadały wnętrzu dynamizmu i podkreśliły nowoczesny, geomteryczny charakter. Dzięki wykorzystaniu zabudowy meblowej jako ścianki działowej uzyskałam bardzo dużo miejsca do przechowywania zarówno rzeczy kuchennych, jak i gospodarczych oraz ubrań.

Łazienka jest kontynuacją przestrzeni dziennej, dlatego też jej kolorystyka oraz geomteryczne płytki wokół lustra nawiązują do głównej przestrzeni mieszkania.

Całość uzupełniają liczne punkty świetlne, takie jak: główne funkcyjne (lampy w korytarzu, salonie, kuchni), oświetlenie robocze( oświetlenie blatu w kuchni i lustra w łazience), czy nastrojowe (oczka halogenowe oraz ledowe podświetlenie sufitów podwieszanych), które dodatkowo podkreślają charakter i różnorodności użytych w aranżacji materiałów.